បញ្ហាប្រឈមនៅតែមានសម្រាប់អាជីវករខេត្តសៀមរាប បើទោះជាប្រទេសបើកដំណើរការឡើងវិញក៏ដោយ
អាជីវករមួយរូបអង្គុយយ៉ាងស្រងូតស្រងាត់​លើគ្រែលក់ស្ពៃជ្រក់​ និងក្តាម​ប្រៃ​ រងចាំមើល​អ្នកមក​ទិញម្ហូប ហើយកាលពីពេលថ្មីៗនេះ មិនសូវមានអ្នកមកទិញច្រើននោះ​ បន្ទាប់ពីមានការរាតត្បាត ​ជំ​ងឺកូវីដ​១៩មក​ ទោះ​បីមាន​ការ​បើក​ប្រទេស ​និងផ្សារ​គ្រប់ទីកន្លែងកាលពីខែវិច្ឆិកាក៏ដោយ។
Challenges Remain for Siem Reap Businesses Despite the Country Reopening
Siem Reap businesses say they are still struggling for survival despite the country reopening, and face fresh fears with the emergence of Omicron
រដ្ឋាភិបាលនឹងចំណាយថវិកាជាតិចំនួន ៨,៥ ពាន់លានដុល្លារដើម្បីស្តារសេដ្ឋកិច្ច និងប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងកូវីដ
រដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា​បាន​អនុម័ត​ច្បាប់​ថវិកា​ជាតិ​សម្រាប់​ចំណាយ​ក្នុង​ឆ្នាំ​២០២២​ ចំនួន​រង្វង់​ ៣៤,៧​ ទ្រីលានរៀល​ ឬ​ស្មើ​នឹង​ប្រមាណ​ ៨,៥​ ពាន់​លាន​ដុល្លារ​អាមេរិក​ ដែល​កើន​ជាង​ឆ្នាំ​២០២១​ ចំនួន​ ៨,៤%​។
ក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច​ដាក់​ឲ្យ​ដំណើរ​ការ​​ប្រព័ន្ធស្នើសុំលិខិតបញ្ជាក់ ដើម្បីសម្រួលការធ្វើចត្តាឡីស័ក​សម្រាប់​អ្នក​ដំណើរ​
ក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច ​និង​ហិរញ្ញវត្ថុ​ នឹង​ដាក់​ដំណើរការ​ឡើងវិញ​នូវ​ប្រព័ន្ធ​ស្នើ​សុំ​លិខិត​បញ្ជាក់​លើ​ការ​ធានា​ និង​ការអញ្ជើញ​សម្រាប់​អ្នកដំណើរ​ ជា​វិនិយោគិន​ បុគ្គល​ជំនាញ​បច្ចេកទេស​ និង​ក្រុមគ្រួសារ​ចូល​ក្នុង​ប្រទេសកម្ពុជា​ចាប់ពី​ថ្ងៃទី​១៨​ ខែ​តុលា​ ឆ្នាំ​២០២១​ ដើម្បី​គាំទ្រ​ និង​សម្រួល​ដល់​របប​នៃ​ការធ្វើចត្តាឡីស័ក​។
រដ្ឋាភិបាលថានឹងកែលម្អឆ្នេរភក់សមុទ្រកែបឲ្យទៅជាឆ្នេរខ្សាច់កម្សាន្តស្អាត
គណៈកម្មាធិការជាតិគ្រប់គ្រង និងអភិវឌ្ឍតំបន់ឆ្នេរសមុទ្រកម្ពុជា (គ.អ.ឆ.ក) បានប្រកាសកាលពីថ្ងៃទី ២២ ខែកក្កដា ឆ្នាំ ២០២១ ថានឹងកែលម្អឆ្នេរភក់ ឲ្យទៅជាឆ្នេរខ្សាច់កម្សាន្តសាធារណៈកម្រិតខ្ពស់ប្រវែង​ ២៧០០ ម៉ែត្រ ចាប់ពីផ្សារក្តាម ទៅដល់ព្រៃកោងកាង ស្ថិតនៅភូមិថ្មី សង្កាត់ព្រៃធំ ក្រុងកែប។
Q & A យល់ដឹងអំពីការចំណាកស្រុកប្រកបដោយសុវត្ថិភាព
ប្រជាជនកម្ពុជារាប់លាននាក់បានធ្វើចំណាកស្រុកដើម្បីស្វែងរកការងារធ្វើដើម្បីជីវិតប្រសើរ ហើយពួកគាត់ខ្លះ ក៏បានទទួលរងនូវការរំលោភបំពាន និងការកេងប្រវ័ញ្ចផងដែរ។ នេះយោងតាមលោកសារុន​ កី ប្រធានប្រតិបត្តិគម្រោងសិទ្ធិការងារ របស់អង្គការវីវើល ជីវីស៊ី (WeWorld GVC) ជាអង្គការក្រៅរដ្ឋាភិបាលដែលធ្វើការការពារពលករចំណាកស្រុក ជាពិសេសស្ត្រី និងកុមារ។